03-03-2012 19:08
974
Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği

Eskişehir'in Odunpazarı İlçesinde Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği kapsamında 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren Asansörlere 'A tipi' bakım dönemi başladı.
 
Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Ekşi; "Yönetmelik kapsamında bina sorumlusunca yıllık kontrolüne izin verilmeyen asansör, A Tipi muayene kuruluşu tarafından idaremize bildirilecek ve yıllık kontrol yapılıncaya kadar hizmet dışı bırakılacaktır" dedi.
 
Asansörün yıllık kontrolü neticesinde çalışmasında can ve mal güvenliği açısından bir tehlike söz konusu ise, asansörün çalışmasına can ve mal güvenliği sağlanıncaya kadar izin verilmeyeceğini belirten Ekşi, asansörün çalıştırılmasından bina yöneticisinin sorumlu olduğunu vurguladı.
 
Yıllık kontrol ve muayene ücretlerinin belirlendiğini ve 11.01.2012 tarihinde yerel gazetelerde ilan edildiğini belirten Ekşi, belirlenen ücretlerin A Tipi muayene kuruluşuna ödeneceğini ve belirlenen ücret dışında ikinci veya tekrarlanan bir ödeme yapılmayacağını belirtti.
 
Kaynak: IHA

 


( 974 Okunma )