03-03-2012 19:00
1304
Asansör Bakımı

Asansörler günde 24 saat kesintisiz hizmet veren araçlardır. Böyle bir tempo, asansör bileşenlerinin belli bir düzen içinde gözden geçirilmesini ve zaman içinde onarılmasını ya da yıpranan ve mekanik ömrünü tamamlayan parçaların değiştirilmesini gerektirir.
 
Asansör donanımını oluşturan parçaların ciddi bir arızaya ve kazaya neden olmadan önce tespit edilmesi ve onarılıp ya da değiştirilmesi gerekir ve hayati bir önem arz eder.
 
Asansör bakımı yasal bir zorunluluk olmasına karşın, ne yazık ki ciddiyeti tam olarak anlaşılabilmiş bir kavram değildir. Usta olmayan eller tarafından gerçekleştirilen, yetersiz, göstermelik ve üstünkörü yapılan bir asansör bakımı, gazete ve televizyonlara sık sık konu olan asansör kazalarından birine daha neden olabilir. Hatta bu tür kaza asansör bakımından sorumlu olan kişinin de başına gelebilir.
 
Asansör bakımı, tam donanımlı ve yetkili ve asansör bakımı konusunda tecrübeli firmalara yaptırılmalıdır. Bu şarta uyulduğu takdirde asansör bakımı, asansörün hem güvenli kullanımını garanti altına alır hem de asansörün doğal ömrünü uzatır ve daha büyük arıza, kaza ve masraflardan korur.
 
Temizel Asansör olarak her türlü asansörün bakımını ve onarımını yapmaktayız. Bizi arayın görüşelim.
 


( 1304 Okunma )