20-01-2013 16:44
2059
Asansöre binenin canı kalitesiz ürüne emanet!

TSE Bursa Bölge Müdürü Mustafa Karaman, “TSE’den belgeli firmaların bir kısmı veya bir tanesi elindeki belge ile belgesiz kurum ve kuruluşlara iş yaptırıyor.” diye yakındı. Kalite belgesi almayanları uyaran Karaman, herkesin Asansör Yönetmeliği'ne uymasını istedi.

TSE Bursa Bölge Müdürü Mustafa Karaman, “Kalite halkasının dışında olan herkesin karşısındayız. TSE belgesini başkasına kullandıranın belgesini alırız.” dedi. Bursa Asansör Sanayicileri Derneği’nin (BURSAD) Mudanya yolu üzerinde Osmanlı Et Lokantası’ndaki iftarında konuşan TSE Bölge Müdürü Mustafa Karaman, mevzuata uymayanları uyardı. Bir asansörcünün TSE belgesi ile başkasına iş yaptırdığı bilgisini edindiklerini kaydeden Karaman, “Tespit ettiğimiz anda belgesini alacağız.” dedi. Dernek üyelerine herkesin rızık için çalıştığının farkında olduklarını ifade eden Karaman, “Ancak kendi rızkınızı temin etmenin yanı sıra bizlerin hayatını bir kabinin içine koyduğunuzun bilincinde olmalısınız. Öyleyse kaliteye dikkat edilmeli.” diye konuştu. TSE’den belgeli 23 firma olduğunu hatırlatan Karaman, “Kalite halkasının dışında kalanları bir kez daha uyarıyorum. Herkes Asansör Yönetmeliği'ne uygun iş yapmak durumunda. TSE’den belgeli firmaların bir kısmı veya bir tanesi elindeki belge ile belgesiz kurum ve kuruluşlara iş yaptırıyor. Tespit edersek belgesini alırız.” ifadelerini kullandı.

BURSAD Başkanı Şaban Bozdemir de üyelerinin kaliteye önem verdiklerini belirterek, meslekte 30. yılına adım atan Gündoğdu Sayman, 28. yılını kutlayan Sebahattin Şekerci ve TSE Bölge Müdürü Mustafa Karaman’a plaket takdim etti. 22 ülkeye asansör aksamı ihraç eden Has Asansör’ün sahibi Sebahattin Şekerci, “Arzulanırsa, yürekten istenirse başarılamayacak bir husus yok.” diye konuştu.

 

Fatih Karakılıç / Bursa

 


( 2059 Okunma )